Trójca Święta obraz kopia ikony Andreja Rublowa w oryginalnym formacie 114 x 142 cm.

Trójca Święta obraz kopia ikony Andreja Rublowa - technika wykonania

Prezentowana realizacja to największa ikona Trójcy Świętej, jaką do tej pory stworzyłam.Pozostałe realizacje możesz zobaczyć TUTAJ.
Wymiary odpowiadają oryginałowi i wynoszą 114 x 142 cm. 
Obraz stworzyłam na desce z kowczykiem pokrytej gruntem kredowo – klejowym. Tło pozłociłam złotem płatkowym w technice mikstionowej. Oznacza to że powierzchnia złocenia jest matowa – dokładnie tak jak na zachowanym pierwowzorze (niegdyś najpewniej złocony był na poler, jednak z czasem stracił swój lustrzany charakter, ale zyskał więcej rozproszonego szlachetnego blasku. 
Najtrudniejszym zadaniem było odtworzenie warsw malarskich. Mówię o nich w liczbie mnogiej, ponieważ obraz ten składa się z kilku równolegle wystepujących warstw. Karnacje – tu wystepuje najwięcej warstw, są zbudowane przestrzennie niczym anatomiczne studium. Posiadają jednak swój niepowtarzalny, charakterystyczny dla Rublowa typ fizjonomiczny – anielski, nieludzko piekny, niespotykany pośród ludzi. 
Szaty – malowane z dużą ekspresją i gestem – pojedyncze pewne pociągnięcia, genialne, pewne – za każdym z nich stoją tysiące wcześniejszych pociągnięć – zgromadzonych przez lata praktyki. To był jeden z trudniejszych elementów na mojej kopii obrazu Trójcy Świętej – odtworzych to doskonałe napięcie linii i gest.
Krajobraz skalny i architektura – kanonicznie zaczerpnięty z klasycznych przedstawień i technik, jednak tu wykonany zaskakująco malarsko i lekko, jakby były malowane z natury.
Na koniec wszystkie zniszczenia, pęknięcia i otwory po gwoździach, które z pozoru szpecą, a jednak opowiadają historię tego arcydzieła.
Zobacz też inne moje kopie obrazu Andreja Rublowa TUTAJ.

Trójca_Święta_obraz_kopia_ikony_Rublowa_na_zamówienie_Pracownia_Temper
Trójca_Święta_obraz_kopia_ikony_Rublowa_na_zamówienie_Pracownia_Temper
Trójca_Święta_obraz_kopia_ikony_Rublowa_na_zamówienie_Pracownia_Temper
Trójca_Święta_obraz_kopia_ikony_Rublowa_na_zamówienie_Pracownia_Temper

Trójca Święta obraz kopia ikony Andreja Rublowa - zamawianie obrazu

Oferuję wykonie kopii Trójcy Świętej w dowolnym formacie.
Obraz mogę wykonać złocony na poler lub mat, z uwzględnieniem wszytskich zniszczeń (obecnego stanu zachowania), delikatnie postarzony lub z pełną rekonstrukcją formy.
Zamówienia i zapytania można składać przez poniższyy formularz. Serdecznie zapraszam do kontaktu.