Trójca Święta kopia obrazu według dzieła Andreja Rublowa

Trójca Święta kopia obrazu - technika wykonania

Prezentowana realizacja nie jest pierwszą kopią Trójcy Świętej jaką stworzyłam. Więcej moich realizacji i wariantów wykonania znaleźć można TUTAJ. Podobrazie stanowi deska lipowa stabilizowana na odwrociu dębowymi szpongami montowanmi na tzw. „wpust”.
Deskę przekleiłam kilkakrotnie klejem króliczym i płótnem bawełnianym. Podobrazie pokryłam gruntem kredowo – klejowym kładzionym i szlifowanym w siedmiu warstwach.
Złocenia tła, nimbów i kowczyka wykonanłam złotem płatkowym w technice olejnej na tzw mat. Pierwowzór złocony zapewne był na poler, jednakże zamówiona ikona Trójcy Świętej to kopia konserwatorska, w której odtwożyłam obecny stan zachowania, aby maksymalnie zbliżyć się do oryginału, a zarazem uszanować historię obrazu, która ukształtowała jego obecny wygląd.
Więcej o technice tworzenia podobrazi przeczytać można TUTAJ.

Trójca Święta obraz kopia Rublowa
Trójca Święta obraz kopia Rublowa
Trójca Święta obraz kopia Rublowa

Trójca Święta kopia obrazu to dzieło złożone pod względem technicznym i to również staram się odtworzyć w swojej realizacji.
Wszytskie elementy malowane są w technice tempery jajowej, a jednak sposób malowania poszczególnych elementów jest dla mnie różnoraki.
Zupełnie inaczej podchodzę do sposobu malowania karnacji, inaczej do włosów, a jeszcze inaczej do szat i tła. Jest to element wyrózniający moje prace. Nie traktuję jednakowo całego obrazu. Podchodze szczegółowo do każdego jego elementu składowego. Badam, analizuję i wymyślam odpowiedni sposób odtworzenia go. 

Trójca Święta obraz kopia Rublowa
Trójca Święta obraz kopia Rublowa
Trójca Święta obraz kopia Rublowa

Podobnie podchodzę do stanu zachowania namalowanej warstwy malarskiej i złoceń.
Kiedy patrzę na pierwowzór, widzę mnóstwo specyficznych śladów czasu i zniszczeń. Najchętniej odtwarzałabym je wszystkie, ale w procesie twórczym biorę także pod uwagę oczekiwania i potrzeby moich klientek i klientów. Ważne jest dla mnie to jak Oni – Wy widzicie, postrzegacie ten obraz, jakie elementy składowe ważne są dla Was drodzy klienci?
Dla mnie ta róznorodnośc podejść to jeden z najcieawszych elementów mojej pracy. Gdy moge doświadczać tej róznorodności, dzięki temu mogę wciąż rozwijać swój warsztat i zmysł artystyczny

Trójca Święta obraz kopia Rublowa

Trójca Święta kopia obrazu na zamówienie

Oferuję wykonie kopii Trójcy Świętej w dowolnym formacie.
Obraz mogę wykonać złocony na poler lub mat, z uwzględnieniem wszytskich zniszczeń (obecnego stanu zachowania), delikatnie postarzony lub z pełną rekonstrukcją formy.
Zamówienia i zapytania można składać przez poniższyy formularz. Serdecznie zapraszam do kontaktu.