Matka Boża Nieustającej Pomocy ikona obraz kopia

Matka Boża Nieustającej Pomocy to obraz należący do ikonograficznego typu Eleusy Pasyjnej – Matka Bolesnych Przeczuć. Obrazy wykonano na podobraziach drewnianym, na gruncie kredowo – klejowym w technice tempery jajowej i pigmentów proszkowych. Poniżej prezentowane są różne warianty formy i wykończeniai różne formaty: 30 x 40, 40 x 50 i 70 x 90 cm.

Warianty do wyboru:
– ikona z kowczykiem, ramą lub bez
– gładkie tło pozłocono 24-karatowym złotem płatkowym na pulmencie i wypolerowano agatem, tło matowe, złocenie postarzane.
– ornament nimbów w technice puncowania oraz grawerowania przed złoceniem lub malowany.
– szrafowanie szat malowane lub złocone wykonano 23-karatowym złotem płatkowym na assist.

Matka Boża Nieustającej Pomocy
CENA w przybliżeniu – w zależności od wariantu wykończenia:
40 x ok 50 cm – 5000 zł
50 x ok 62 cm – 6500 zł
60 x ok 74 cm – 8000 zł
70 X ok 87 CM – 9 500 ZŁ

Zamów obraz

Matka Boża Nieustającej Pomocy pochodzi z kościoła Św. Alfonsa Liguori w Rzymie. Wizerunek datuje się na IX lub XII wiek. Autorstwo przypisuje się mnichowi S. Lazzaro. Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, należy do ikonograficznego typu Eleusy Pasyjnej – Matka Bolesnych Przeczuć. Przedstawia Madonnę frontalnie w półpostaci, w kompozycji Hodegetrii, na złotym tle, z Dzieciątkiem Jezus na lewym ramieniu. Prawą dłonią o długich palcach w geście wskazującym podtrzymuje rączki Dzieciątka. Owalna głowa Maryi jest lekko pochylona w stronę Jezusa z twarzą wyrażającą dobroć, łagodność, smutek i zamyślenie. Oblicze miękko modelowane: nos wydłużony, delikatny, usta małe, zamknięte, oczy – duże, mocno zarysowane wydłużonymi brwiami, szeroko otwarte, pełne troski, miłości i uczucia smutku, skierowane są na widza, poza ikonę. Obejmują spojrzeniem matczynego zatroskania wszystkich ludzi, całe mistyczne Ciało Chrystusa, w oczekiwaniu na spotkanie z nimi i przekazanie łaski Odkupienia.

SZUKASZ CZEGOŚ INNEGO?

Napisz do mnie - przygotuję coś specjalnie dla Ciebie!
Więcej obrazów na blogu.

JAKIE OBRAZY MOŻNA ZAMÓWIĆ W PRACOWNI TEMPER?