Matka Boska Częstochowska kopia obraz ikona Jasnogórska Czarna Madonna

Matka Boska Częstochowska – prezentowane niżej realizacje powstały na podstawie Cudownego Obrazu z Jasnej Góry. Autorem każdej realizacji jest dyplomowany konserwator dzieł sztuki. Najważniejszą ich cechą jest fakt, że każdy obraz odtwarza oryginalną technikę Jasnógórskiego oryginału.

Wszystkie obrazy powstały na podobraziach drewnianych, i gruncie kredowo – klejowym. Wypukłe nimby zostały pozłocone 24 – karatowym złotem płatkowym. Przede wszystkim namalowano je w tradycyjnej technice temperowej. To znaczy, że każdy kolor powstał z utarcia spoiwa żółtkowego z odpowiednim pigmentem proszkowym. Czyli dokładnie tak jak w średniowieczu. Lamówki szat i ornamenty pozłocono złotem proszkowym i płatkowym .

Każdy obraz jest w innym stopniu „postarzany” – według upodobania osoby zamawiającej. Zawsze jednak wzorem i inspiracją w procesach postarzania pozostaje oryginalny wizerunek Czarnej Madonny.

MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA  – CENA  Z KOWCZEGIEM I WYPUKŁYMI NIMBAMI:

40 X 55 CM – 4200 ZŁ

50 X 71 CM – 6000 ZŁ

82 X 117 CM – 12000 ZŁ

Do wyboru:
– ikona z kowczykiem lub  ramie (do wyboru złotej lub czerwonej)
– ikona postarzana lub nie

Zobacz róże realizacje tego obrazu w kilku wariantach wykończenia i w różnym oświetleniu. Prezentowane niżej formaty to: 40 x 55, 50×71 cm i 82 x 117 cm.

Zamów Matkę Boską Częstochowską

 

Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej to wierne odwzorowanie najbardziej znanego i czczonego w Polsce wizerunku maryjnego. W tradycji wschodniej znany jako Częstochowska Ikona Matki Bożej.

Matka Boska Częstochowska to kompozycja, którą namalowano według kanonu ikonograficznego Hodegetrii. Jest to jedno z najdawniejszych wyobrażeń Marii, które powstało jeszcze w zaraniu maryjnej czci, we wczesnych wiekach chrześcijaństwa.

Swoje miano Hodegetria, tłumaczone jako: Przewodniczka, Wskazująca Drogę (greckie hodos – droga, hodeo – prowadzić), wyobrażenie to zawdzięcza klasztorowi Ton Hodegon w Konstantynopolu, gdzie przechowywano najdawniejszą tego rodzaju ikonę.

Pomimo, że w kompozycji dominuje postać Marii, należy podkreślić, że najważniejszą postacią pozostaje Chrystus. Przedstawienie w typie Hodegetrii pozostaje  tematem chrystologicznym.

Macierzyństwo sprowadzone tu zostało do roli symptomatu Wcielenia Logosu. Pierwszoplanowym staje się dostojeństwo Marii jako Matki Pana, wyrażone poprzez hieratyzm Jej postaci i skrywanie matczynej czułości poza wzniosłością.

Przypomina to bizantyński ceremoniał cesarskiego dworu z eksponowaną rolą władczyni, która panując nad emocjami, prezentuje dziedzica tronu.

Oznacza to, że Chrystus nie jest przedstawiony jako budzące tkliwość niemowlę. Zgodnie z wymową proroctwa Izajasza(7,14), przedstawony został jako młodzieniec – Emmanuel – uobecnienie Boga.

CZYTAJ WIĘCEJ O na blogu >>>

Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej

SZUKASZ CZEGOŚ INNEGO?

Napisz do mnie - przygotuję coś specjalnie dla Ciebie!
Więcej obrazów na blogu.

JAKIE OBRAZY MOŻNA ZAMÓWIĆ W PRACOWNI TEMPER?