matka boska częstochowska kopia obrazu w złotej ramie

Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej – na zamówienie

CZARNA MADONNA, CZĘSTOCHOWSKA IKONA MATKI BOŻEJ, BEŁSKA IKONA MATKI BOŻEJ. Wymiary: 82 x 117 cm, technika: tempera na desce, obraz powstał w 2017 roku, znajduje się w przywatnej kolekcji.

Technika:

obraz powstał według oryginalnej techniki, na podstawie informacji zawartych w opracowaniu konserwatorskim (zdjęcia rentgenowskie, UV i podczerwień). Ikona powstała na desce z kowczegiem i wypukłymi nimbami. Jedyna różnica w stosunku do oryginału to obramowanie – na życzenie klientki powstał złocony, szeroki kowczeg. Ramkę i nimby pozłocono 23 – karatowym zlotem płatkowym.

Obraz malowany jest za pomocą laserunkowych warstw w technice chudej tempery jajowej oraz naturalnych pigmentów proszkowych. Ornamenty na na szatach złocone 23-karatowym złotem płatkowym. W trakcie prac odpowiednio postarzano każdą warstwę technologiczną – za oryginałem. Zastosowano metody konserwatorskie i autorskie.

matka boska częstochowska kopia obrazu w złotej ramie – CENA  Z KOWCZEGIEM I WYPUKŁYMI NIMBAMI:
40 X 55 CM – 4200 ZŁ
50 X 71 CM – 6000 ZŁ
82 X 117 CM – 12000 ZŁ

Zamów Matkę Boską Częstochowską

 

zobacz też inne moje realizacje tego obrazu.

przed złożeniem zamówienia wybierz Tę najbardziej odpowiadającą twojej estetyce

Matka Boska Częstochowska kopia obrazu w czerwonej ramie
Matka Boska Częstochowska w czerwonej ramie

Matka Boska Częstochowska kopia obrazu w złotej ramie, postarzana
Matka Boska Częstochowska w złotej ramie, postarzana

Matka Boska Częstochowska kopia obrazu w złotej ramie, NIE postarzana
Matka Boska Częstochowska w złotej ramie, NIE postarzana

Matka Boska Częstochowska przedstawiona jest w półpostaci, podtrzymuje na lewym ręku Dzieciątko Jezus. Ręką prawą, złożoną ma na piersi w geście pokory i zrozumienia swego powołania, a także zgodnie z posiadanym mianem Hodegetrii – Wskazującej Drogę, zdaje się wskazywać Zbawiciela, jako jednocześnie Drogę i Cel. Wizerunek Jasnogórski, mimo iż tworzony w ikonograficznej konwencji bizantyńskiej Hodegetrii, ze względu na styl malarski klasyfikowany jest jako dzieło włoskie okresu trecenta. Badacze wskazują, iż autorem obrazu jest sieneński malarz Simone Martini we wczesnym okresie swej twórczości lub któryś z jego naśladowców. Niezwykle ciekawym aspektem jest widoczny w obrazie dwumorfizm formalny – wschodniego kanonu kompozycji i zachodniej formy detalu.

SZUKASZ CZEGOŚ INNEGO?

Napisz do mnie - przygotuję coś specjalnie dla Ciebie!
Więcej obrazów na blogu.

JAKIE OBRAZY MOŻNA ZAMÓWIĆ W PRACOWNI TEMPER?