KOPIA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ w czerwonej ramie

Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w czerwonej ramie

CZARNA MADONNA, CZĘSTOCHOWSKA IKONA MATKI BOŻEJ, BEŁSKA IKONA MATKI BOŻEJ. Wymiary: 40 x 55 cm, technika: tempera na desce, obraz powstał w 2017 roku, znajduje się w przywatnej kolekcji.

Technika:

obraz powstał według oryginalnej techniki, na podstawie informacji zawartych w opracowaniu konserwatorskim (zdjęcia rentgenowskie, UV i podczerwień). Ikona powstała na desce z kowczegiem i wypukłymi nimbami. Również dekoracja kowczyka jest powtórzeniem oryginału.

Margines i nimby pozłocono 24 – karatowym złotem płatkowym. Obraz malowany jest za pomocą laserunkowych warstw w technice chudej tempery jajowej oraz naturalnych pigmentów proszkowych. Lamówki szat pozłocono na pulmencie 23 – karatowym złotem proszkowym i wypolerowano agatem. Ornament na szacie i lamówkach namalowano 24- karatowym złotem proszkowym.

KOPIA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ  – CENA  Z KOWCZEGIEM I WYPUKŁYMI NIMBAMI:
40 X 55 CM – 4200 ZŁ
50 X 71 CM – 6000 ZŁ
82 X 117 CM – 12000 ZŁ

Zamów Matkę Boską Częstochowską w czerwonej ramie

zobacz też inne moje realizacje tego obrazu.

przed złożeniem zamówienia wybierz Tę najbardziej odpowiadającą twojej estetyce

Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Czerwonej ramie.
Matka Boska Częstochowska w czerwonej ramie

Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w złotej ramie, postarzana
Matka Boska Częstochowska w złotej ramie, postarzana

Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w złotej ramie
Matka Boska Częstochowska w złotej ramie, NIE postarzana

Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej to wierne odwzorowanie najbardziej znanego i czczonego w Polsce wizerunku maryjnego. W tradycji wschodniej znany jako Częstochowska Ikona Matki Bożej. Obraz namalowany został według kanonu ikonograficznego Hodegetrii – jednego z najdawniejszych wyobrażeń Marii, które powstało jeszcze w zaraniu maryjnej czci, we wczesnych wiekach chrześcijaństwa. Swoje miano Hodegetria, tłumaczone jako: Przewodniczka, Wskazująca Drogę (greckie hodos – droga, hodeo – prowadzić), wyobrażenie to zawdzięcza klasztorowi Ton Hodegon w Konstantynopolu, gdzie przechowywano najdawniejszą tego rodzaju ikonę.

Przedstawienie Hodegetrii, mimo kompozycyjnej dominanty osoby Marii oraz ukazanego formalnie Jej macierzyństwa, pozostaje  tematem chrystologicznym. Macierzyństwo sprowadzone tu zostało do roli symptomatu Wcielenia Logosu. Pierwszoplanowym staje się dostojeństwo Marii jako Matki Pana, wyrażone poprzez hieratyzm Jej postaci i skrywanie matczynej czułości poza wzniosłością.

Przypomina to bizantyński ceremoniał cesarskiego dworu z eksponowaną rolą władczyni, która panując nad emocjami, prezentuje dziedzica tronu. Chrystus nie jest przedstawiony jako budzące tkliwość niemowlę, lecz zgodnie z wymową proroctwa Izajasza(7,14), już jako dziecię w pełni pojmujące znaczenie zaistniałej sytuacji, młodzieniec – Emmanuel – uobecnienie Boga.

SZUKASZ CZEGOŚ INNEGO?

Napisz do mnie - przygotuję coś specjalnie dla Ciebie!
Więcej obrazów na blogu.

JAKIE OBRAZY MOŻNA ZAMÓWIĆ W PRACOWNI TEMPER?